Aktuálně koronavirus - nakažení, mrtví, vyléčení

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Aktuálně koronavirus

Informace ohledně koronaviru se mění prakticky z minuty na minutu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch něco ohlásí, ale za pár minut už to nemusí platit, protože se objeví několik nových případů. Na tomto webu se snažíme přinášet aktuální informace okolo rozšíření nákazy koronaviru v Česku i ve světě. V záložce mapa se můžete podívat na aktuální počet zasažených zemí a počet nakažených v těchto zemích.

Aktuální informace ohledně karantény i dalších věcí se můžete dozvědět v patřičných záložkách, ze kterých si můžete vybrat v menu. Bude-li to možné, budeme se snažit přinášet i aktuální skladovou dostupnost roušek a respirátorů proti koronaviru. V případě respirátorů by pochopitelně šlo o třídu FFP3. Aktuálně koronavirus postihuje všechny země EU a můžeme očekávat další šíření napříč celým světem. Klíčové je zůstat v klidu, ale informovaný. Sledujte proto aktuální informace zde na webu.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít