Koronavirus mapa: všechna zasažená města a země

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus mapa

Každým dnem se koronavirus objevuje v dalších městech a zemích. Zasáhl už několik kontinentů a přes 100 různých zemí. Celkem se jím nakazilo přes 100 tisíc lidí. Dokud šlo v České republice o jednotky případů, byli jsme informováni relativně přesně o koho šlo, ale jakmile počet nakažených překročil určitou hranici, nejsou informace tak konkrétní. Stále častěji tak lidé hledají heslo koronavirus mapa a doufají, že naleznou přesnou polohu všech potvrzených onemocnění.

Mapa koronaviru vám jistou orientační představu může dát, ale vzhledem k tomu, že jde o informace, které se mění ne z hodiny na hodinu, ale z minuty na minutu, nemůžeme očekávat, že bude koronavirus mapa určovat úplně přesně každý jednotlivý případ. V každém případě můžete přejít na stránku mapa koronaviru, a jakmile se vám mapa načte, uvidíte dostupné informace. Pokud vám informace z mapy nestačí, budete muset hledat v článcích uvedených zde na webu. Někdy se může stát, že v mapě ještě informace není zanesená, ale už je součástí nějaké aktuální zprávy. Využijte proto naše kategorie v menu a vyberte si, co vás nejvíce zajímá.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít