Mapa koronaviru: aktuální přehled všech zasažených měst

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

Mapa koronaviru

Onemocnění známé jako koronavirus je podobné chřipce, ale tím, že jde o něco zcela nového, vzbuzuje to velký nejen mediální zájem. Koronavirus se začal šířit z čínského Wu-chanu, odkud postupně putuje prakticky už po celém světě. Momentálně byla nákaza potvrzena ve více než 100 zemích a počet nakažených překročil hranici 100 000 lidí. Díky technologiím můžete sledovat, jak se nákaza šíří. Mapa umožňuje sledovat země, kde se koronavir objevil a dokonce i jednotlivá města, kde jsou nakažení lidé.

Pro zobrazení mapy koronaviru stačí, když přejdete do záložky mapa, kde uvidíte mapu celého světa a na ní jednotlivé body, které představují nákazu obávaným koronavirem. Mapa koronaviru se stala velmi vyhledávanou, protože mnoho lidí míří do celého světa kvůli obchodním schůzkám nebo na dovolené, a tak potřebují aktuální informace o tom, kde se nákaza objevila. Je dobré se na mapu koronaviru podívat, nicméně nyní je onemocnění rozšířené prakticky po celém světě, takže moc není co řešit. Přesvědčte se sami na stránce mapa koronaviru.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít