Koronavirus v Brně v Česku

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

Koronavirus v Brně

Ještě před pár dny nebo týdny bylo velmi hledané slovní spojení koronavirus v Brně. Důvodem byl pohyb studentek, u kterých se nákaza projevila právě v Brně. Tato situace je ale už nějakou dobu pryč a nyní čelíme situaci, kdy je koronavirus rozšířen prakticky po celé České republice. Na mapě můžete sledovat jednotlivé kraje a počty testovaných i nakažených.

Už není potřeba řešit, zda je koronavirus v Brně, v Praze nebo v jiném městě. Je potřeba řešit, jak se chránit, jak se nenakazit, jak nenakazit druhé a jak společně tuto pandemii přestát. Pokud sledujete aktuální dění, pak víte, že momentálně mnoho lidí šije roušky. Postup je jednoduchý a zde na webu si ho také ještě blíže popíšeme. Pokud vás zajímá cokoli dalšího o onemocnění známém jako koronavirus, podívejte se to menu a vyberte si vhodnou kategorii.

Aktuální mapa a rozšíření koronaviru uvidíte v záložce mapa koronaviru. Ostatní kategorie nabízejí aktuální zpravodajství z oblastí, které jsou v názvu uvedené. Kategorie léčba koronaviru pochopitelně prozatím mnoho informací neobsahuje, protože účinný lék momentálně neexistuje, ale laboratoře usilovně pracují, takže se ho jistě brzy dočkáme. O všech dostupných informacích vás budeme pravidelně a průběžně informovat.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít