Lék na koronavirus? Údajně lze pacienty s koronavirem léčit pomocí kmenových buněk.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

Lék na koronavirus? Údajně lze pacienty s koronavirem léčit pomocí kmenových buněk.

Card image

Alespoň tak to tvrdí čínský lékař z Wu-Chanu Tung-čcheng Wu. Údajně prý našel opravdu spolehlivý a rychlý způsobu, jak pomocí vpravení kmenových buněk přímo do krevního oběhu nakažených pacientů, rychle zneškodnit nemoc Covid-19. Svůj výzkum dokládá studií na reálných pacientech - léčku kmenovými buňkami vyzkoušel hned na devíti pacientech, kteří se údajně všichni do několika dnů od aplikace kmenových buněk uzdravili.

Tento čínský doktor se začal touto metodou zabývat ihned, jakmile čínská vláda dala povolení i soukromým laboratořím zabývat se léčbou koronaviru. Právě léčka koronaviru a lék na koronavir se stala prioritou i pro Tung-čcheng Wu-a. Svůj lék na koronavirus testoval na převážně starších pacientech s dýchacími obtížemi, kteří se mu přímo v oblasti Wu-Chan nabídli jako dobrovolníci. Podle testování je tato metoda vpravení pomocí injekce kmenových buněk přímo do krevního oběhu nejen velmi efektivní a bezpečná, ale to nejdůležitější, také velmi rychlá.

Aktuálně se bohužel stejně jako další vývojové léčebné metody koronaviru musí i tento lék na koronavirus podrobit důkladným klinickým testům, aby se zamezilo jakýmkoli nebezpečným vedlejším účinkům a skutečně se ověřila jeho bezpečnost pro globální použití na člověku. Vzhledem k tomu, že celosvětově přesáhl počet nakažených koronavirem již 200.000, je potřeba lék na koronavirus vyvinou skutečně rychle a stejně tak důležitá je i očkovací vakcína proti koronaviru.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít