Koronavirus v číslech - skoro 1.000.000 nakažených, v ČR 3589 pacientů. Který kraj je na tom nejhůře

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v číslech - skoro 1.000.000 nakažených, v ČR 3589 pacientů. Který kraj je na tom nejhůře?

Card image

V České republice bylo již provedeno přes 55.000 testů na přítomnost nákazy novým koronavirem. Tyto testy prokázali již 3589 případů výskytu nemoci COVID-19. Bohužel je evidováno také 39 úmrtí pacientů s koronavirem. 61 lidí se povedlo úspěšně z nákazy vyléčit.

Nejvíce nakažených je aktuálně evidováno v Praze, kterou následuje Středočeský kraj. Třetím nejvíce zasaženým krajem je kraj Moravskoslezský, následovaný Olomouckým krajem. Nejméně nakažených má Královehradecký kraj, následovaný krajem Jihočeským. Z okresů je pak na tom, kromě Prahy, nejhůře okres Olomouc, kde jsou i kritická města Litovel a Uničov.

Celosvětově se počet nakažených nezadržitelně přibližuje milionu nakažených - aktuálně 933.578 případů výskytu nákazy novým koronavirem. 193.891 lidí se z nákazy vyléčilo a 46.854 pacientů tomuto viru podlehlo. Nejvíce případů výskytu nákazy koronavirem SARS-CoV-2 eviduje USA (celkem 213.798 nakažených), následována Itálií (aktuálně 110.574 nakažených). Itálie má také nejvíce evidovaných úmrtí ve spojení s koronavirem - aktuálně 13.155. Nejsmutnější statistiky přicházejí ze Španělska, které je aktuálně na třetím místě v počtu celkově nakažených a jen dnes nemoci COVID-19 podlehlo v zemi 923 lidí.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít