Koronavirus aktuálně - počet nakažených v ČR je 2669 - zemřelo již 14 lidí.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

Koronavirus aktuálně - počet nakažených v ČR je 2669 - zemřelo již 14 lidí. Otestovaných je už 40 tisíc.

Card image

V České Republice se pomalu naplňuje scénář, o kterém mluvil šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Dle jeho slov bude do konce března nakažených 3000 lidí. Aktuální počet a tendence přibývání nových pacientů tomu nasvědčuje. V ČR je aktuálně pozitivně otestováno 2669 pacientů. Bohužel nemoc COVID-19 si již vyžádala na českém území 14 lidských životů. 11 pacientů se povedlo úspěšně vyléčit. Celkový počet otestovaných velmi rychle roste. V ČR bylo zatím otestováno 40.700 lidí s podezřením na koronavirus.

V neděli tak na nemoc COVID-19 zemřeli tři lidé. Podle dostupných údajů se ve všech třech případech jednalo o pacienty nad 70 let a u poslední případu nebyl koronavirus přímou příčinou smrti. Tento víkend si tak vyžádal 5 úmrtí spojená s nákazou koronavirem, jelikož jak jsme Vás již informovali, v sobotu zemřeli také dva pacienti s nákazou koronavirem. Stále platí, že nejvíce nově nakažených přibylo tento pátek - celkem 373 případů, což je nejvíce po druhém největším přírůstku, který byl ve středu, kdy přibylo 291 nových případů nákazy koronavirem. Zvýšený počet nově pozitivně testových je důsledek rozsáhlejšího testování (aktuálně se na koronavirus testuje skoro 5000 lidí denně) a také samozřejmě šíření nákazy. Více informací naleznete na druhé straně. Pokračujte kliknutím šipkou na další stranu.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít