Koronavirus v Česku: Počet nakažených v Česku je 2541.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v Česku: Počet nakažených v Česku přesáhl 2,5 tisíce. Aktuálně je evidováno 2541 nakažených koronavirem.

Card image

Ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo, źe aktuální počet nakažených nemocí COVID-19 překročil 2541. Dle informací roste počet testovaných, a díky tomu také narůstá počet pozitivně testovaných na koronavirus. V pátek bylo zaznamenáno rekordních 373 nových případů. Zatím nikdo další na nákazu koronavirem nezemřel a ve vážném stavu je 45 pacientů.

Celkový počet provedených testů narostl na 36 374 otestovaných lidí a podle dostupných údajů je v nemocnicích hospitalizováno 227 lidí, u kterých má nákaza koronavirem SARS-CoV-2 složitější průběh, který právě hospitalizaci a odbornou péči z preventivních důvodů vyžaduje.

Celosvětově se již nákazou koronavirem nakazilo 648.158 lidí a 29.951 zemřelo. Prozatím se povedlo vyléčit 139.550 pacientů. Aktuálně je nejvíce nakažených v USA, kde je již přes 105 tisíc evidovaných případu výskytu koronaviru. Pomyslně na druhém místě je Itálie, která je nejvíce zasaženým státem Evropy a bohužel stále zemí, kde na nákazu koronavirem zemřelo nejvíce nakažených - aktuálně přes 9000 pacientů. Krizová je situace také ve Španělsku je přes 72 tisíc nakažených a přes 50.000 případů je stále aktivních. Naopak Čína, odkud se nákaza koronavirem a nemoc COVID-19 rozšířila do celého světa, eviduje již pouze 3128 aktivních případů. Celkem se v Číně nemocí COVID-19 nakazilo přes 81 tisíc lidí.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít