Zemřel druhý pacient s koronavirem! Nebyl to senior, bylo mu 45 let!

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Zemřel druhý pacient s koronavirem! Nebyl to senior, bylo mu 45 let!

Card image

Česko bohužel zaznamenalo druhé úmrtí v souvislosti s nákazou koronavirem a nemocí COVID-19, kterou způsobuje. Pacient zemřel v nemocnici v Havířově dnes dopoledne. Jedná se o druhou oběť v České Republice v souvislosti s pandemií koronaviru. Podle mluvčí havířovské nemocnice pacient zemřel na selhání několika orgánu v důsledku nádorových onemocnění, se kterými se dlouhodobě léčil. Nákaza koronavirem tak smrt pravděpodobně nezpůsobila přímo, ale v kombinaci s ostatními zdravotními potížemi, se kterými se pacient dlouhodobě léčil, ji urychlila.

Pacient byl hospitalizován již 18.3 a po zhoršení zdravotního stavu byl přeložen na speciální oddělení vyčleněné pro pacienty s koronavirovým onemocněním. Díky rozsáhlým nádorovým onemocněním se jeho stav dramaticky zhoršoval a i přes veškerou snahu lékařů a zdravotního personálu pacient zemřel. Jeho onkologické onemocnění patrně velmi podpořil silný zápal plic, který způsobil právě koronavirus COVID-19. U normální zdravého člověka v tomto věku by následky nemoci či zápalu plic nemuseli být natolik fatální.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít