Zemřel první pacient v důsledku nemoci Covid-19, kterou způsobuje koronavirus!

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Zemřel první pacient v důsledku nemoci Covid-19, kterou způsobuje koronavirus! Bylo mu 95 let a trpěl i dalším onemocněním.

Card image

Česko má první případ úmrtí v důsledku nákazy koronavirem. Na nemoc COVID-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje, zemřel nakažený senior v pražské Nemocnici na Bulovce. Bylo mu 95 let a dle slov nemocnice zemřel na celkové selhání organismu.

Podle informací, které nemocnice poskytla, pacient byl hospitalizován již 18. 3. 2020 a dlouhodobě se léčil s chronickými zdravotními potížemi související hlavně s vysokým věkem. Nemocnice na svém účtu na sociální síti zveřejnila informaci o úmrtí pacienta v důsledku nákazy koronavirem po sedmé hodině.

Muž podle dostupných informací trpěl chronickým selháváním srdce, ischemickou srdeční chorobou a měl v těle implantovaný kardiostimulátor. Podle ministerstva žil muž v pražském domově pro seniory, kde nejsou další nakažení.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít