Koronavirus v Česku aktuálně - v Česku má koronavirus už 38 pacientů.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v Česku aktuálně - v Česku má koronavirus už 38 pacientů.

Card image

Koronavirus v Česku se dále šíří a zatím neexistuje možnost, jak toto šíření nového typu koronaviru zastavit. Za dnešní den přibylo dalších 6 pacientů. Celosvětové je již nakaženo 109695 lidí a počet úmrtí vzrostl na 3811. V rámci akce Korona, která má koronavirus v Česku zpomalit jsou na vybraných českých hraničních přechodech hlídky celníků a hasičů, kteří namátkové kontrolují řidiče, měří jim teplotu a předávají informace o dalším postupu po návratu ze zahraničí.

Nový koronavirus se skutečně šíří Evropou a potvrzují to i čísla. Aktuálně je koronavirus SARS-CoV-2 rozšířen již ve všech zemích Evropské unie. Nejhůře postiženým státem však zůstává Čína. Bohužel alarmující čísla přicházející z Itálie, řadí právě Itálii na druhém místo, které mu přiřazuje mapa koronaviru. V Itálii je počet nakažených aktuálně na 9172. Jen z neděle na pondělí zemřelo v Itálii dalších 97 nakažených koronavirem. Celkový počet obětí v Itálii tak vzrostl na 463. Třetí nejvíce koronavirem sužovanou zemí je Jižní Korea, která hlásí 7478 nakažených a 53 obětí.

Jak jsme Vás již informovali, koronavirus v Česku způsobil aktivaci speciální akce Korona, která zahrnuje speciální kontrolu řidičů, na deseti hraničních přechodech s Německem a Rakouskem. Jednotky celní správy, policistů a hasičů budou namátkové kontrolovat vozidla, a v případě podezření na nákazu nových koronavirem budou řidičům měřit teplotu. Pokud by se u některého z kontrolovaných řidičů prokázali příznaky koronaviru, bude okamžitě eskortován sanitkou na nejbližší nemocnice a umístěn do karantény. Stejný postup zavedlo také Polsko, které má aktuálně sanitární kontroly na hranicích s Českou republikou a Německem.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít