Koronavirus v Česku: Potvrzeno již 434 případů - za den přibylo 90 pacientů.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v Česku: Potvrzeno již 434 případů - za den přibylo 90 pacientů. Města žádají občany, aby nosili roušky.

Card image

Koronavirus SARS-CoV-2 má aktuálně v ČR již 434 pacientů. Dnes v úterý 17. 3. 2020 se nákaza koronavirem prokázala u dalších 90 pacientů. Zatím stále platí, že tři lidé se z koronavirové nákazy takže z nemoci COVID-19 na území ČR vyléčili. Smutné zprávy však stále přicházejí i Itálie - počet nakažených koronavirem dnes stoupl z 27 980 na 31 506. Stejně tak bohužel přibylo i dalších 345 mrtvých. Celkový počet mrtvých v důsledku nákazy koronavirem stoupl na 2503.

Dle dostupných informací dále pokračuje opravdu pečlivá kontrola na státních hranicích, kde se kontroluje jak odjezd českých občanů mimo Českou republiku, kdy odjet mohou jen řidiči kamiónů a také ti, kteří dojíždějí do zahraničí za prací. Naopak do České republiky není vpuštěn žádný cizinec. V rámci kontrol již bylo na urgentní otestování převezeno několik řidičů, kteří se vrátili z rizikových oblastí a hlavních ohnisek nákazy koronavirem a měli příznaky onemocnění COVID-19.

Vláda v souvislosti s nákazou koronaviru opět poupravila aktuální informace a pravidla. Aktuálně má na ošetřovné právo i živnostník a zároveň se doba ošetřování protáhla na neurčito po dobu, kdy se dítě do 10 let věku nemůže vrátit do školy. Právě kvůli uzavření škol vznikl projekt UčíTelka, kdy dopoledne běží na české televizi projekt školní výuky přes televizní obrazovky.

Podle epidemiologů bude tato situace vrcholit na konci března. Z tohoto důvodu bychom i my rádi apelovali na všechny z Vás, abyste maximálně dodržovali stanovená pravidla a zůstali, co nejvíce v bezpečí svých domovů. Stejně tak zkuste, pokud to jen jde nosit roušku, která umí snížit riziko nákazy až 60 %. I přesto, že obyčejná bavlněná rouška nemá 100% účinnost má smysl ji nosit. Smysl má nosit jakýmkoliv obyčejný šátek nebo jen rolák před ústy a nosem. I takto jednoduchý krok může přispět k rychlejšímu zvládnutí nouzového stavu a rychlejšímu překonání pandemie koronaviru. Opět dodáváme, že je důležité zachovat klid a nestresovat se a opravdu pokusit se maximálně omezit svůj kontakt s ostatními lidmi a omezit svůj pohyb ve veřejném prostoru na minimum.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít