Koronavirus má v ČR už 120 pacientů. Všichni jsou umístěni v karanténě.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

Koronavirus má v ČR už 120 pacientů. Všichni jsou umístěni v karanténě.

Card image

V Česku byl dnes potvrzen již 120 nakažených novým typem koronaviru Sars-CoV-2. V souvislosti s rychlým šíření nákazy Česká republika vyhlásila rozšíření zákazů na českém území a zcela uzavírá hranice ČR až na výjimky.

Hranice ČR se uzavřou od pondělí, kdy nebude možné opustit ČR a také nebude možné do ČR vjet. Pro opuštění nebo vstup do ČR bude potřeba speciální povolení. Před malou chvíli oznámili dvě největší letecké společnosti v ČR Smartwings a ČSA, že přerušují všechny lety do ČR a z ČR. Stále platí nouzový stav a platit ještě nějakou dobu určitě bude, takže není možné po 20. hodině navštívit restaurace a zavřená jsou také všechna divadla, školy, kulturní a sportovní akce či posilovny.

V krajní situaci se dokonce hovoří o tom, že vláda zvažuje omezit pohyb občanů i po ČR, aby nedocházelo k dalšímu rapidnímu zvyšování počtu nakažených koronavirem. Právě rozšíření koronaviru po ČR Vám zobrazuje mapa koronaviru a také aktuální mapa koronaviru v ČR. Zasaženy jsou již všechny kraje v České republice. Nemoc COVID-19 se dnes potvrdila u dvou pražských hasičů a podle nepotvrzených informací je pražský taxikář zatím jediným pacientem, který je v kritickém stavu.

Upozorňujeme, že pokud jste se vrátili z 15 rizikových zemí, mezi kterými je i Rakousko a Německo je pro Vás dle nařízení Vlády a Ministerstva zdravotnictví povinná domácí karanténa po dobu 14 dní.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít