V Česku rapidně přibylo nakažených koronavirem. Ve středu celkem 291 případů!

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
2675

Úmrtí

V Česku rapidně přibylo nakažených koronavirem. Ve středu celkem 291 případů!

Card image

Česká Republika má bohužel smutný rekord ze středy hned dvojnásobně. Nejen, že s koronavirovou nákazou zemřelo nejvíce pacientů za jediný den - celkem tři starší lidé, ale také přibylo nejvíce nových případů výskytu nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem za jediný den přibylo v ČR 291 případů, což je nejvíce od zjištění prvního případu nákazy koronavirem v Česku. Připomínáme, že první případ byl zjištěn 1. 3. 2020.

Stále platí, že se v Česku již 10 lidí z nemoci COVID-19 vyléčilo a šest lidí, u kterých byl mimo jiné prokázán koronavirus, zemřelo. Dle slov ministra zdravotnictví se jednalo o pacienty, kteří se všichni dlouhodobě léčili s jiným závažným onemocněním a nemoc COVID-19 nemusela tak být hlavní příčinou úmrtí. Ministr také uvedl, že aktuálně je ve vážném stavu v ČR 34 pacientů. Celkem bylo zatím v České Republice otestováno 26698 lidí s podezřením na koronavirus. Pro další důležité informace pokračujte kliknutí šipkou na další stranu.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít