Koronavirus aktuálně - která země je na tom skutečně nejhůře?

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus aktuálně - která země je na tom skutečně nejhůře?

Card image

Jestli sledujete aktuální dění ohledně koronaviru v Evropě a ve světě, určitě víte, že zatím nejvíce zjištěných případů nákazy koronavirem má prozatím stále Čína. Největší přírůstky nových nakažených tímto novým koronavirem SARS-CoV-2 však již pár dní zaznamenává Itálie. Dnes však bylo nejvíce nově nakažených celkem 8003 v USA. Alarmující čísla však překvapivě nejsou z Číny, Itálie ani z USA. Kde je výskyt koronaviru ve skutečnosti největší?

Pokud srovnáme jednotlivé státy podle počtu obyvatel a počtu případu výskytu koronaviru, zjistíme, že nejhůře je na tom podle této metriky malá alpská země. Opravdu překvapivě je to Švýcarsko. Ve Švýcarsku je nakažený každý 879. obyvatel země. Druhá nejvíce zasažená země je mnohokrát skloňovaná Itálie, kde je nakažený každý 875. obyvatel země. Česká Republika má zatím případů 1394 a podle této metriky je nakažený každý 7640. Naopak Čína, kde pandemie koronaviru vypukla má díky obrovskému množství obyvatel toto číslo nízké. Nakažený je každý 17401. obyvatel Číny.

Pro srovnání doplňujeme také další hodně sledované státy: v Německu je nakažený každý 2512. člověk, v USA je to pak každý 6333. Za zmínku také stojí Španělsko - nakažený každý 1234., v Íránu každý 3369. obyvatel země a Jižní Korea má nakaženého každého 5664. obyvatele země. V tomto srovnání se porovnávají jen země, které mají více jak 9000 nakažených pacientů.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít