Děsivá čísla koronaviru. Na celém světě se již nakazilo 306939 lidí a 13032 jich nemoci COVID-19 pod

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Děsivá čísla koronaviru. Na celém světě se již nakazilo 306939 lidí a 13032 jich nemoci COVID-19 podlehlo.

Card image

Připravili jsme pro Vás aktuální čísla, které jsou s novým koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, spojena. Celosvětově je zaznamenáno již 306939 případu výskytu nákazy koronavirem. V souvislosti s nemocí COVID-19 zemřelo již 13032 lidí. Pozitivní je však, že 95495 lidí se již z nemoci uzdravilo.

V České Republice je aktuálně potvrzeno 995 případu nákazy koronavirem. Uzdravilo se zatím jen 6 pacientů, ale zatím nemá nemoc COVID-19 na svědomí žádné ztráty na životech. Ve vážném stavu je 7 nakažených. Česká republika je na 23. místě v počtu nakažených koronavirem.

Na prvním místě v počtu nakažených je prozatím stále Čína, kde je evidováno 81054 případů a celkem na nemoc způsobenou koronavirem zemřelo v Číně 3261 lidí. Ve vážném stavu zůstává 1845 pacientů. Druhou nejvíce zasaženou zemí je Itálie s 53578 případy nákazy koronavirem, ale bohužel má nemoc COVID-19 v Itálii nejvíce případu úmrtí. V Itálii zatím na tento koronavirus zemřelo 4825 lidí. Itálie však má také druhé smutné číslo, a to v počtu nově nakažených, kdy se již třetí den po sobě nakazilo více než 6000 lidí. Ve vážném stavu je v Itálii aktuálně 2857 nakažených.

Velký přírůstek nově nakažených zaznamenala v posledních dnech také USA, Španělsko a Německo. V USA je aktuálně nakažených koronavirem 26112 lidí, ve Španělsku 25496 a v Německu 22364 lidí. Přes 10000 nakažených má také Írán (20610) a Francie (14459). Nejvíce lidí za jediný den, již po několikáté, zemřelo v Itálii. V sobotu to bylo 793 lidí.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít