Koronavirus v Evropě: v Itálii zemřelo dnes 627 lidí, celkem je už 47.000 nakažených.

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v Evropě: Itálie má přes 6000 nových nakažených a zemřel 627 lidí za jediný den, Německo a Španělsko mají přes 20.000 případů.

Card image

Navzdory skvělým zprávám z Číny a Jižní Korey, kde počet nových nakažených za den začal klesat a například Čína hlásila ve středu jen 13 nových případů nákazy koronavirem a stejně tak klesající tendenci má ve statistikách i Jižní Korea, bohužel je potřeba říci, že v Evropě jsou čísla opravdu alarmující. Itálie zaznamenala dnes přes 6000 nových nakažených a bohužel smutný rekord v počtu mrtvých - dnes na koronavir v Itálii zemřelo 627 lidí.

Právě v Itálii je výskyt koronaviru největší z celé Evropy a dalo by se říct, že vzhledem k počtu nově nakažených je Itálie nejvíce koronavirem zasaženou zemí na světě. Celkový počet obětí v Itálii je aktuálně 4032 a celkový počet nakažených 47021. Celosvětově tak má koronavirus SARS-CoV-2 na svědomí už přes 10000 životů.

Rapidní nárůst nově nakažených zaznamenalo Německo, Rakousko, Španělsko, Británie, USA nebo například i Indie. V Německu a ve Španělsku přesáhl počet nakažených koronavirem hranici 20000. Jen ve Španělsku Přibylo od čtvrtka přes 2800 nově nakažených a celkem má nemoc COVID-19 ve Španělsku už 1002 obětí. Británie na vzrůstající počet nakažených reaguje uzavření barů, restaurací, divadel a posiloven. Na americkém kontinentu se uzavřela po dohodě mexicko americká hranice.

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít