Koronavirus v Evropě: Nákaza koronavirem se šíří celou Evropou

Koronavirus - aktuální informace a mapa výskytu

Aktuální čísla v ČR
8024

Úmrtí

Koronavirus v Evropě: Nákaza koronavirem se šíří celou Evropou, nejdramatičtější vývoje je v Itálii, Španělskou, Británii a Německu.

Card image

O tom, že se ohnisko nákazy novým koronavirem SARS-CoV-2 přestěhovalo z Číny do Evropy, jsme Vás již informovali. Situace se však na starém kontinentu vyvíjí opravdu dramaticky. Počet nově nakažených každý den rapidně roste a lze předpokládat, že tato situace bude ještě dramatičtější. Největší nárůst nově nakažených má aktuálně Španělsko, Británie a Německo.

Stejně jako roste počet nakažených - celosvětově jsme již na 222.000 nakažených, roste i počet obětí. Počet mrtvých se celosvětově blíží hranici 10.000 a bohužel lze předpokládat, že se zítra přes tuto hranici přehoupne. Aktuálně na nákazu koronavirem zemřelo již 9389 lidí. Jen ve Španělsku dnes zemřelo 209 pacientů s koronavirem a celkem v zemi zemřelo už 767 lidí. Stále platí, že nejvíce nakažených je v Číně, ale v Číně má již počet nově nakažených opravdu klesající tendenci, zatímco například ve zmíněném Španělsku nebo Itálii jde křivka nakažených opravdu strmě vzhůru.

Nejhůře zasaženým státem s úplnou karanténou zůstává Itálie, kde počet nakažených stále dramaticky roste. Jen dnes přibylo 5322 nakažených. Aktuálně má pozitivní test na koronavirus bezmála 42.000 lidí a celkem jich v Itálii zemřelo již nejvíce na světě 3405. (Pro srovnání v Číně to je zatím 3245 pacientů.)

Koronavirus v Česku

Koronavirus je označení pro virus, který je součástí podčeledi Coronaviridae. Aktuálně rozšířený koronavirus je SARS-CoV-2, který se na člověka v čínském městě Wu-Chan rozšířil pravděpodobně od plazů. Koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje nebo COVID-19, která způsobuje respirační potíže, nachlazení, kašel a teploty. Může však způsobit také velmi nebezpečné smrtící onemocnění, kterým je respirační syndrom. Nový koronavirus nese také mnohdy označení wuchanský koronavirus nebo původní název 2019-nCoV. Koronavirus se přenáší kapénkovou infekcí - vzduchem. Inkubační doba je 1-2 týdny. Hlavní příznakem koronaviru je vysoká horečka.

Mapa Koronaviru

Interaktivní mapa koronaviru mapuje výskyt nového koronaviru po celém světě. Zobrazení, které mapa koronaviru nabízí, zobrazuje červené tečky pro jednotlivé země světa, s výskytem koronaviru SARS-CoV-2, který sužuje celý svět a šíří se zatím nekontrolovatelnou rychlostí. Mapa koronaviru je aktualizována v pravidelných intervalech a můžete se tak podívat, kolik nakažených koronavirem je například v Itálii, Číně nebo Íránu, ale samozřejmě i počet nakažených koronavirem v Česku. Mapa koronaviru je zobrazena pod záložkou výše s názvem mapa koronaviru. Pro správné zobrazení doporučujeme, zobrazit si záložku mapa koronaviru v novém okně.

Respirátor FFP3

Pro obranu proti novému koronaviru je potřeba užít respirátor FFP3. Právě respirátor FFP3 je jediným respirátorem, který může ochránit proti novému typu respirační choroby COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Respirátor FFP3 je možné zakoupit i u českých prodejců. Respirátor FFP3 je v současnosti nedostatkovým zbožím. Ve velkém se tak nakupují také roušky proti koronaviru, které však nemají takovou účinnost. Respirátor FFP3 je však důležitou výbavou každého lékaře a pracovníka ve zdravotnictví. Nosit respirátor by pak měl nosit každý nakažený respiračním onemocněním. Více k tématu respirátor FFP3 naleznete v kategorii Respirátory.
Zavřít